"Disleksi İçin Her Şey!"

DİSLEKSİ ANNE BABASI OLMAK

Bir ebeveyn olarak, disleksik çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu desteği vermekte zorlanırken kendinizi yalnız hissetmeniz olasıdır. Sorular ve sorunlar bunaltıcı görünebilir: Yardım için nereye gidebilirim? Durumu nasıl teşhis ettirebilirim? Farklı bir okul düşünmeli miyim? Hangi okuma programları en iyi sonucu verir? Çocuğum hiç mi okuyamayacak ? Çocuğum üniversiteye gidebilecek mi?

Devamını Oku

DİSLEKSİ İÇİN İSİM KOYMANIN FAYDALARI

İsim Koymanın Yararları Bir değerlendirme sonucunda çocuğa disleksili olduğu söylendiğinde ve bunun ne olduğuna dair pozitif bir tanımlama yapıldığında, çocuk artık tembel veya “aptal” olmadığını ve kendisine yardım edilebileceğini bilir.

Devamını Oku

DİSLEKSİ ŞÜPHESİ ? Erken Harekete Geç

Harflerin seslerini tam olarak öğrenemeyen 5-6 yaşındaki çocuk, sesleri harflerle eşleştiremeyen 7 yaşındaki çocuk olur. 11 yaşına geldiğinde, sınıfta yüksek sesle okumaktansa sıraların arasında saklanmayı tercih eden çocuktur. 18 yaşında, dayanılmaz derecede yavaş okuyan, önemli testleri ayrılan sürede bitiremeyen genç haline gelir ve eğitiminin devamı için kendisi dahil kimsenin umudu kalmaz.

Devamını Oku